Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

Wakacje w Polsce także mogą być fascynujące. Wiele ciekawych atrakcji turystycznych czeka na nas w Łodzi. Ważny ośrodek przemysłowy, kulturalny i akademicki stanowi doskonałą propozycję na interesujące spędzenie letniego czasu. Czeka tutaj nas mnóstwo cennych zabytków oraz liczne nietypowe miejsca.To wyjątkowe miasto, które wiąże się także z filmem, kinem i telewizją.

Łódź ma nam niewątpliwie wiele do zaoferowania. Znajdziemy tutaj wiele fascynujących miejsc, które zapadną nam w pamięci na długo. Wielu turystów chętnie spędza tutaj wakacje, poznając uroki alejek. Propozycja noclegowa jest szeroka i dobrze zorganizowana. W okolicy znajdziemy także liczne punkty gastronomiczne, serwujące jedzenie na wysokim poziomie. Wszystko jest doskonale przygotowane na przyjazd turystów. Znajdziemy tutaj liczne hotele, hostele oraz pensjonaty. Warto rozważyć także wybór pokoju gościnnego lub nocleg w schronisku młodzieżowym (meteor-turystyka.pl/noclegi,lodz,0.html).

Poznawanie okolicy możemy rozpocząć od Białej Fabryki Geyera. Okazały, klasycystyczny budynek powstał w latach 1835-1837. Stanowił pierwszą mechaniczną przędzalnię i tkalnię w Łodzi. Co ciekawe, jest to jeden z najstarszych zabytków przemysłowych w Polsce. Warto odwiedzić to niezwykłe miejsce. Koniecznie zajrzyjmy do środka, gdzie mieści się Centralne Muzeum Włókiennictwa (https://pl-pl.facebook.com/muzeumwlokiennictwa/). Poznamy tutaj wiele ciekawostek na temat produkcji tkanin i nie tylko. Wiele interesujących rzeczy dowiemy się także w Experymentarium. Interaktywne Centrum Nauki wcale nie jest nudnym miejscem. W żaden sposób nie przypomina tradycyjnej szkoły. Ośrodek przedstawi nam wiele ważnych faktów naukowych w łatwy i przyjemny sposób. Poznamy tutaj biologię, chemię, a nawet fizykę. Nasze pociechy z chęcią chodziłyby do takiej szkoły.

Miasto pokaże nam wiele ciekawych przykładów architektury. Nie jeden budynek przyciągnie nasz wzrok na dłużej. Z pewnością zachwycą nas tutejsze zabytkowe kamienice. Jedna z nich, zwana „Kamienicą pod Gutenbergiem” powstała w XIX wieku. Budynek strzeżony przez metalowe smoki niewątpliwie wyróżnia się z szeregu. Żółto-różowa elewacja oraz bogate zdobienia stanowią razem ciekawy efekt. Budowla powstała w stylu eklektycznym, posiada liczne ornamenty, w postaci kwiatów, liści oraz amorków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>