Nadmorskie sensacje Chłapowa

Chłapowo to jedna z miejscowości położonych na Kaszubach. Niegdyś była to typowa osada rybacka, dzisiaj miejscowość zyskuje coraz większe uznanie wśród turystów, chcących wypocząć nad morzem. Podczas pobytu tutaj można postawić na wypoczynek na plaży lub poznawanie walorów przyrodniczych Chłapowa i okolicy. Niezależnie od sposobu spędzania czasu urlop tu z pewnością nie będzie nudny. Podobną miejscowością nadmorska są Chłopy, w których również znajdziecie wiele atrakcji.

Pobyt w Chłapowie warto rozpocząć od spaceru po plaży. Większość osób z pewnością będzie zaskoczonych bielą piasku w tej miejscowości. Właśnie to sprawia, że plaża w Chłapowie, która jest naprawdę szeroka, zyskuje coraz większą popularność wśród turystów z całej Polski. Oczywiście na czas sezonu wakacyjnego w miejscowości wytyczane są dwa kąpieliska, które są strzeżone przez doświadczonych ratowników. Warto wspomnieć, że poza kąpielami słonecznymi i morskimi w okresie letnim można korzystać także z innych atrakcji, między innymi zdecydować się na przejażdżkę bananem czy wodnym skuterem.

Nie każdy wie, że Chłapowo jest miejscowością położoną na klifie. Właśnie klif sprawia, że do Chłapowa z chęcią zaglądają fani paralotniarstwa, jest to bowiem wymarzone miejsce do szybowania ponad plażą. Swoich sił mogą tam spróbować nie tylko doświadczeni paralotniarze, ale również ci mniej zaawansowani. W czasie urlopu w Chłapowie nie można nie wybrać się do miejscowego Wąwozu Chłapowskiego, który przez mieszkańców miejscowości nazywany jest także Rudnikiem. Wąwóz ciągnie się przez około 350 m, podczas spaceru w tym miejscu można podziwiać wiele rzadko spotykanych okazów roślin. Na miejscu nie brakuje licznych ławeczek, na których można usiąść i podziwiać roztaczające się malownicze krajobrazy. Spacer po wąwozie z pewnością przypadnie do gustu nie tylko amatorom wędrówek. 

W sezonie wakacyjnym, kiedy Chłapowo jest odwiedzane przez dużą ilość turystów, warto już na kilka tygodni przed wyjazdem zadbać o znalezienie zakwaterowania [można szukać tutaj: http://meteor-turystyka.pl/] w tej malowniczej miejscowości. Wczasowicze mogą zdecydować się na pobyt w pensjonatach, ośrodkach wczasowych czy pokojach gościnnych udostępnianych przez mieszkańców miejscowości. Jak widać baza noclegowa Chłapowa jest zróżnicowana, zatem każdy turysta znajdzie obiekt, który przypadnie mu do gustu.

4 myśli na temat “Nadmorskie sensacje Chłapowa”

  1. Mało kto w ogóle słyszał o Chłapowie pewnie, ale z tego co czytam rzeczywiście warto tam pojechać…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>