Poznań – Wielkopolska na weekendowy wyjazd

Świetnym miejscem na weekendowy wypad z przyjaciółmi i rodziną jest Poznań. Znajduje się w zachodniej części Polski, na Pojezierzu Wielkopolskim. Jego dogodna lokalizacja sprawia, że dojazd tutaj jest dobry dla osób zwłaszcza z centralnej Polski. Komunikacja działa bardzo sprawnie. Nawet w sezonie wakacyjnym nie trudno tu o kwaterę. Baza noclegowa Poznania jest wyjątkowo obszerna, dlatego łatwo znaleźć coś pasującego do potrzeb i możliwości finansowych [kliknij -> meteor]. Noclegi w Poznaniu to komfortowe warunki, uprzejmi gospodarze i wiele dodatkowych usług jakie oferują.

Głównym atutem Poznania są atrakcje turystyczne – między innymi Stare Miasto, będące wyjątkową kompozycją urbanistyczną. W dawnych czasach pełniło ważne funkcje handlowe, reprezentacyjne i kulturalne. Na jego terenie znajduje się kopia pręgierza z ”figurą egzekutora sprawiedliwości”. Przypomina sposób, w jaki w dawnych czasach wymierzano kary publiczne. Tuż obok jest malownicza fontanna Prozerpiny wykonana w stylu rokokowym. Kiedyś na tym miejscu stały fontanny bóstw greckich – Apollina, Posejdona i Marsa. Wiąże się z nimi ciekawa legenda. Oprócz nich jest tu jeszcze dużo figur i posągów, przypominających dzieje tego miejsca. Głównym budynkiem jest renesansowy ratusz [kliknij -> wikipedia]. Bardzo ciekawy pod względem architektonicznym, ale także historycznym. Na przestrzeni wieków był zmieniany i przebudowywany. To co najbardziej wyróżnia go spośród innych ratuszy, to dwa białe koziołki, które każdego dnia w samo południe pojawiają się na szczycie, aby dwanaście razy zderzyć się rogami. Wnętrze wypełnione jest eksponatami i malowidłami, będącymi cennymi dziełami sztuki. Wart odwiedzenia jest także Zamek Cesarski. W swojej tysiącletniej historii Poznań gościł aż trzech cesarzy, a zamek jest tego symbolem i pamiątką. Znajdują się w nim bogato wyposażone sale w tym Sala Tronowa i niesamowita Sala Balowa. Istnieje możliwość zwiedzenia zamku z przewodnikiem. To wspaniały pomysł na atrakcyjną wycieczkę z dziećmi i młodzieżą. Z pewnością będzie to ciekawsza lekcja historii niż ta wzięta z podręcznika.

Obowiązkowym punktem wycieczki po Poznaniu jest Palmiarnia. To duży teren, na którym poczuć się można zupełnie jak w lesie tropikalnym. Dobrze zorganizowana, cieszy się wspaniałymi opiniami i jest uznawana za największą w Polsce. Na jej terenie są rośliny z różnych zakątków świata, podzielone na dziesięć sektorów. Zapraszamy do Poznania na spędzenie wyjątkowych i niezapomnianych dni. W upały odpocząć można nad jeziorem Maltańskim, gdzie także nie brakuje atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>