Wody mineralne w Rymanowie-Zdroju

Skoro ktoś decyduje się na wyjazd na wakacje bądź urlop wypoczynkowy do Rymanowa-Zdroju powinien wiedzieć, że jest to miejscowość znajdująca się na Podkarpaciu w powiecie krośnieńskim. Jednocześnie miejscowość posiada charakter uzdrowiskowy. W związku z tym nie brakuje tutaj kuracjuszy, przybywających z całej Polski. Skupmy się na tym, z jakich atrakcji uzdrowiskowych będziemy mogli rzeczywiście skorzystać, jeśli będzie nam zależeć na tym, by zarezerwować noclegi w Rymanowie-Zdroju.

Tutejsza baza noclegowa może się poszczycić niesamowitą Pijalnią Wód Mineralnych. W końcu Beskidy są prawdziwym „zagłębiem” tego dobra naturalnego, z którego wszyscy mogą korzystać do celów zdrowotnych. Na terenie uzdrowiska mamy do czynienia z trzema najpopularniejszymi źródłami wód mineralnych. Wymienia się zatem Tytusa, Celestynę, jak i również Klaudię. Każda z nich wyróżnia się nie tylko wyjątkową historią, ale również spokojnie można powiedzieć nieco więcej na temat ich składu chemicznego i mineralnego.

Przykładowo źródło Tytus jest wodą upamiętniającą ojca tutejszej hrabiny, Anny Potockiej, która pochodziła z domu Działyńskich. Mogą swobodnie korzystać z niej osoby zarówno z problemami układu oddechowego, jak i również małe dzieci. Drugą, bardzo popularną wodą mineralną jest Celestyna. Ta z kolei została nazwana na cześć matki hrabiny. Z jej leczniczych walorów także mogą korzystać małe dzieci, ale również osoby, które borykają się z problemami trawiennymi, w tym przede wszystkim nieprawidłową przemianą materii. Woda o imieniu Klaudia została tak nazwana na cześć matki męża hrabiny, czyli na cześć matki Stanisława Antoniego Potockiego. Jest to woda mineralna, którą zaleca się pić w przypadku nieżytu żołądka czy też  problemów z gruczołami dokrewnymi. Ta sama woda mineralna jest jak najbardziej bezpieczna dla najmłodszych kuracjuszy.

Nie są to jednak,jedyne wody mineralne, jakie będziemy mieli okazje znaleźć na terenie Rymanowa-Zdroju. Mianowicie możemy wymienić jeszcze Stasia, Jana, Annę, Krokusowe, Danutę czy też Mieczysława. Zatem osoby, które borykają się na co dzień z różnymi przypadłościami, mogą z powodzeniem stwierdzić, że tutaj nabiorą zdecydowanie lepszego zdrowia, złagodzą wiele dolegliwości, a także doskonale zregenerują organizm na długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>